Asset Publisher Asset Publisher

Plan Urządzenia Lasu

 

Plan Urządzenia Lasu to podstawowy dokument, sporządzany dla każdego nadleśnictwa na okres10 lat. Składa się z: elaboratu, programu ochrony przyrody (POP), opisów taksacyjnych, wykazów i zestawień tabelarycznych, operatów dla poszczególnych leśnictw, materiałów kartograficznych (LMN ) oraz prognozy oddziaływania na środowisko.

Najbardziej obszerną i szczegółową jego częścią jest taksacyjny opis lasów, który zawiera m.in. informacje takie jak skład gatunkowy drzewostanów, warunki siedliskowe, wskazania gospodarcze -  czyli wytyczne kiedy i jakie wykonywać zabiegi hodowlane i ochroniarskie w danym fragmencie lasu.

Bardzo ciekawą bo obrazową część stanowią mapy opracowane tematycznie z zakresu obejmującego ochronę lasu i ochronę przyrody, ochronę przeciwpożarową, turystykę, nasiennictwo i selekcję, gospodarkę łowiecką czy zakres planowanych cięć.

Plan zawiera szczegółowe informacje o przeszłym i aktualnym stanie lasu. Określa formę i zakres prowadzenia gospodarki leśnej na całe dziesięciolecie.

 Obecnie Nadleśnictwo Sobibór posiada Plan Urządzenia Lasu na lata 2017-2026, zatwierdzony decyzją Ministra Środowiska znak: DL-I.611.49.2017 z  dnia 21.07.2017r.

 


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Leśna turystyka.

Leśna turystyka.

     

          Nadleśnictwo Sobibór  położone jest w środkowo-wschodniej części województwa lubelskiego na Polesiu Lubelskim. Najliczniej odwiedzanym miejscem turystycznym na terenie naszego nadleśnictwa jest Jezioro Białe. Cieszy nas, że coraz częściej turyści stawiają jednak na aktywny wypoczynek, odkrywając uroki ciekawych miejsc położonych wśród lasów. By ułatwić odkrywanie zakątków naszego nadleśnictwa na potrzeby turystów,  stworzyliśmy mapę nadleśnictwa.

          Na mapie umieszczone są użytkowe miejsca, przebieg szlaków pieszych, rowerowych, konnych, a także kajakowych. Zaznaczone są osobliwości przyrodnicze oraz historyczne.

Serdecznie zachęcamy do pobierania mapki z naszej strony.

 

Mapa do pobrania.

 

            Przypominamy!!!

            Odwiedzając polskie lasy, zachowujmy się tak, aby umożliwić korzystanie z nich przyszłym pokoleniom.  Zabierajmy ze szlaków nie tylko miłe wspomnienia, ale i swoje śmieci.