Asset Publisher Asset Publisher

Oferta edukacyjna

OFERTA   EDUKACYJNA NADLEŚNICTWA SOBIBÓR

                                                                                                                                                   


Zapraszamy wszystkich chętnych by razem z pracownikami nadleśnictwa pogłębiali swoją wiedzę zarówno o samym lesie jak i gospodarce leśnej, pracy leśnika oraz właściwym korzystaniu i zachowaniu się w lesie. Pamiętajmy, że las jest doskonałym filtrem powietrza, wielkim producentem tlenu, tworzy przestrzeń do wypoczynku rekreacji i turystyki daje współczesnemu człowiekowi możliwość odpoczynku od wszelkich odmian cywilizacyjnego stresu.


Wychodząc naprzeciw potrzebom, nadleśnictwo prowadzi stałą i szeroko rozumianą edukację leśną. Działalność ta służy promowaniu proekologicznej, wielofunkcyjnej i trwale zrównoważonej gospodarki leśnej, kształtowaniu świadomości ekologicznej społeczeństwa i właściwych postaw wobec przyrody, lasu i gospodarki leśnej, uczy odpowiedniego zachowania i korzystania ze wszystkich funkcji lasu skierowana jest zarówno do dzieci i młodzieży jak też osób dorosłych w zakresie której oferujemy:

 

  • spotkania z leśnikiem w przedszkolach, szkołach itp.
  • prelekcje, pogadanki, wykłady poza szkołą
  • lekcje terenowe
  • zajęcia na leśnych ścieżkach edukacyjnych wspieranie organizowanych przez inne podmioty ekologiczno-przyrodniczych akcji i imprez okolicznościowych
  • organizacja własnych konkursów, gier i zabaw w ramach cyklicznych akcji tj. ,,Sprzątanie Świata", ,,Czysty Las", Święto Drzewa", Dzień Ziemi" i inne
  • spotkania szkoleniowe z nauczycielami i opiekunami grup młodzieżowych

 

Do zobaczenia !
 


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Leśnicy dla służby zdrowia

Leśnicy dla służby zdrowia

Zgodnie z zapowiedzią, lubelska dyrekcja LP wspiera walkę z koronawirusem. Środki przekazane przez nadleśnictwa RDLP w Lublinie oraz Stowarzyszenie „Leśnicy dla Polski” pozwoliły na zakup specjalistycznego sprzętu dla szpitala w Tomaszowie Lubelskim.

Dzięki szybkiemu działaniu lubelskich leśników do tomaszowskiego Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej trafiło urządzenie służące do dezynfekcji powierzchni drogą powietrzną wraz z zapasem płynu. Sprzęt ten w dobie epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 jest niezbędny do zapewnienia bezpiecznej hospitalizacji pacjentów i pracy szpitalnego personelu.

Personel szpitala w Tomaszowie Lubelskim nie kryje wdzięczności za okazaną pomoc wyrażając wdzięczność za błyskawiczną reakcję na apel z prośbą o zakup sprzętu AEROSEPT 500:

Bez pomocy lubelskich leśników zakupienie tej profesjonalnej aparatury do naszego szpitala byłoby niemożliwe. Koszt takiego urządzenia to ok. 70 tys. zł. Dezynfekcja powierzchni odgrywa istotną rolę barierową przed zakażeniami związanymi z opieką zdrowotną. Zakupione urządzenie zapewni pełne spektrum przeciwdrobnoustrojowe na wszystkich wcześniej oczyszczonych powierzchniach, nawet tych najbardziej niedostępnych. Dziękujemy za ten piękny gest solidarności w tak trudnym czasie walki z zagrożeniem epidemicznym. Dzięki niemu będziemy mogli zapewnić niezbędne czynności ratunkowe w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Od lewej: lek. med. Piotr Gozdek - Zastępca Dyrektora d/s Lecznictwa, Leszek Dmitroca – Nadleśniczy Nadleśnictwa Tomaszów, lek. med. Andrzej Kaczor - Dyrektor Naczelny, Piotr Mróz – Z-ca Dyrektora RDLP w Lublinie ds. Ekonomicznych Od lewej: lek. med. Piotr Gozdek - Zastępca Dyrektora d/s Lecznictwa, Leszek Dmitroca – Nadleśniczy Nadleśnictwa Tomaszów, lek. med. Andrzej Kaczor - Dyrektor Naczelny, Piotr Mróz – Z-ca Dyrektora RDLP w Lublinie ds. Ekonomicznych 

O potrzebie wsparcia medyków i konieczności zapewnienia bezpieczeństwa umożliwiającego skuteczną walkę z epidemią wspomina dyrektor RDLP w Lublinie,    dr inż. Marek Kamola.

–Znaleźliśmy się w trudnej sytuacji, która związana jest z rozprzestrzeniającym się wirusem SARS-CoV-2. W obliczu olbrzymiego wyzwania, przed którym wszyscy stoimy, szczególnie ważna jest wzajemna pomoc i współdziałanie. Brać leśna zawsze potrafiła jednoczyć się w chwilach próby i teraz też dowodzi temu, że można liczyć na jej wsparcie. Czujemy się odpowiedzialni za przyszłość naszej ojczyzny, a na sercu leży nam zdrowie jej mieszkańców. Dlatego chcemy pomóc tym, którzy z poświęceniem oddają się służbie drugiemu człowiekowi będącym na pierwszej linii zmagań w walce z koronawirusem. Chcę jednocześnie podkreślić, że placówka w Tomaszowie Lubelskim nie jest jedyną, która otrzymała wsparcie od lubelskich leśników. Lokalne ośrodki zdrowia znajdujące się na terenie zarządzanym przez nadleśnictwa RDLP w Lublinie również mogły liczyć na naszą pomoc finansową i rzeczową. W najbliższym czasie kolejne urządzenie, zakupione zostanie ze zbiórki publicznej prowadzonej wśród lubelskich leśników i sympatyków leśnictwa, otrzyma szpital w Puławach.

Przypomnijmy, że w odpowiedzi na inicjatywę ministra środowiska, Lasy Państwowe przekażą 2 mln zł celem wsparcia służb medycznych walczących z rozprzestrzeniającą się epidemią SARS-CoV-2. W ostatnim czasie jednostki organizacyjne LP przeznaczyły środki finansowe na pomoc szpitalom znajdującym się w ich zasięgu terytorialnym. Wsparcie od leśników pozwoli na zakup niezbędnego sprzętu medycznego, środków zabezpieczenia sanitarnego oraz pilne potrzeby szpitali umożliwiające skuteczną walkę z epidemią.